Megmutatta a SpaceX az űrhajót, ami megsemmisíti a Nemzetközi Űrállomást
A tervek szerint 2030-ban a Földbe csapódik majd a Nemzetközi Űrállomás, amiben a SpaceX erre a célra kifejlesztett űrhajójának is nagy szerepe lesz.
A tervek szerint 2030-ban a Földbe csapódik majd a Nemzetközi Űrállomás, amiben a SpaceX erre a célra kifejlesztett űrhajójának is nagy szerepe lesz.
Butch Wilmore és Sunta Williams űrhajósok szerint a Boeing Starliner űrhajója egészen addig rendben tette a dolgát, amíg vissza nem váltottak kézi vezérlésről automata üzemmódra.
A polgári repülés mellett a Starliner űrhajójával kapcsolatban is problémákkal kell szembenéznie a Boeingnek: a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) dokkolt űrhajójuk ugyanis hónapokkal később indulhat csak vissza a Földre, mint tervezték.
Oroszország 2033-ra egy hat modulból álló űrállomást építene meg a Föld körül, hogy elvégezhesse azokat a tudományos kísérleteket, amikre most a Nemzetközi Űrállomás fedélzetén nincs lehetősége.
Kitolták a küldetés elméleti maximum hosszát, így akár 90 napig is az ISS-nél maradhat a Boeing Starliner. Az űrhajónak már az indulása sem volt zökkenőmentes, de a dokkolás után is akadtak gondok.
A NASA bejelentette, hogy Elon Musk cége, a SpaceX építheti meg azt az űrhajót, amely végül a Földnek irányítja a Nemzetközi Űrállomást.
Szerencsére senki sem volt veszélyben, amikor hétfőn kiderült: baj van a NASA egyik űrhajósának szkafanderével. A sétát határozatlan időre elhalasztották.
A NASA úgy számolt, hogy a Nemzetközi Űrállomásról útnak indított űrszemét teljesen elég majd a légkörben, egy darabja azonban végül egy floridai házra esett.
A Boeing Starlinerből folyamatosan szivárog a hélium, így nem lehet vele elindulni a Nemzetközi Űrállomásról. A NASA szerint egyelőre nincs ok az aggodalomra.
A szkafandert érintő „kényelmetlenség” miatt nem történt meg egy csütörtökre időzített űrséta az ISS-en. Egyelőre nem tudni, ez az űrállomáshoz dokkolt Boeing Starliner visszaindulására hatással lesz-e.
Több százan nézték azt az élő közvetítést a Nemzetközi Űrállomásról, amelyben azt lehetett hallani, hogy az űrállomás egyik parancsnoka légembóliát kapott.
Több helyen is szivárog a hajtómű a Boeing Starlineren, és a meghibásodott alkatrészeket is javítani kell az űrhajón, mielőtt visszatér.
A mikrogravitációs környezet komoly hatással lehet a baktériumok fejlődésére. A Nemzetközi Űrállomáson lévő kórokozók nem feltétlenül veszélyesek az emberre, de nem árt velük vigyázni.
Mint egy lövedék, úgy tört át egy épületen egy fémdarab. Most hivatalosan megerősítették, honnan származott.
Csak a szerencsén múlott, hogy senki nem sérült meg, amikor egy nagy darab űrszemét végigszánkázott egy családi házon Amerikában. A jelek a Nemzetközi Űrállomás nemrég visszatért akkumulátorcsomagjára mutatnak.
Ami fejfájást okoz az asztronautáknak az űrben, az fejfájást okozhat a tudománynak a Földön. Egy új tanulmány szerint a mikrogravitációs környezet állhat az „űrfejfájás” mögött.
A Nemzetközi Űrállomás hivatalos nyelve ugyan az angol, ám az űrhajósoknak oroszul is kell tudniuk. És itt kezdenek a dolgok érdekessé válni.
A SpeceX Dragon űrkapszulájával már-már rutinszerű az ISS-ről visszatérés, kedden négy űrhajós, a Crew 7 legénysége ért földet – vagyis, vizet.
Az Európai Űrügynökség számításai szerint legkésőbb pénteken 22:35-ig belép a Föld légkörébe, majd ott el is ég kilenc darab akkumulátor.
Megérkezett kedden az előző nap indult négy űrhajós a Nemzetközi Űrállomásra (ISS), hogy kutatásokat végezzen a világűrben, és leváltsa az előző legénységet.